05.12.2018

Архів новин 2018

Вітаємо переможців!

5 квітня 2018 р. на кафедрі інформатики і кібернетики відбулася підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті», на якій були представлені 18 наукових робіт з 19 закладів вищої освіти України.

МДПУ імені Богдана Хмельницького на конференції презентували студенти першого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки» Шиян Ігор і Коломієць Алла. Під керівництвом асистента кафедри Чорної Альони Віталіївни вони підготували наукову роботу «Розробка мобільного додатка «Історія України ЗНО 2018»..

Підготовка випускників шкіл до зовнішнього незалежного оцінювання – важливе завдання майбутніх вступників до закладів вищої освіти. Допомогти їм у цьому можуть різноманітні програми, які виконуються на мобільних пристроях (смартфонах, планшетах). За допомогою створеної програми майбутні абітурієнти можуть відновити знання основного матеріалу з історії України, а також підготуватися до випробування шляхом тестування у розділах «Дати і події», «Вірю / не вірю», «Персоналії», «Пам’ятки».

Під час виконання дослідження Ігор і Алла проаналізували зміст випробування з історії України за останні роки, вивчили існуючі програми для підготовки до ЗНО, виконали порівняльний аналіз платформ розробки мобільних програмних засобів, обрали засоби для розробки мобільного додатку (мова програмування Java і середовище розробки Android Studio).

Журі конкурсу високо оцінило роботу і висловило щире захоплення здобутками, наполегливістю і самостійністю студентів першого курсу. Усіх присутніх особливо вразив той факт, що програма була розміщена на сервісі Google Play 31.12.2017 р. і за три місяці її завантажили більш, ніж 20 тис. користувачів.

Кафедра інформатики щиро вітає переможців, бажає їм подальших творчих і наукових успіхів! Сподіваємося побачити їхні імена у списках переможців світових конкурсів.


Підсумки науково-практичної конференції Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті»

5 квітня 2018 р. на кафедрі інформатики і кібернетики відбулася підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті».

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України МДПУ імені Богдана Хмельницького затверджений базовим вищим навчальним закладом з проведення ІІ туру Конкурсу. Базовою кафедрою конкурсу стала кафедра інформатики і кібернетики.

На розгляд галузевої конкурсної комісії було представлено 57 наукових робіт студентів – переможців І туру конкурсу з 30 закладів вищої освіти різних регіонів України. Галузева конкурсна комісія, до складу якої увійшли провідні вчені закладів вищої освіти України, здійснила подвійне сліпе рецензування наукових робіт, сформувала рейтинговий список учасників і визначила авторів найцікавіших і найоригінальніших досліджень. Це самостійно підготовлені пошукові наукові роботи студентів, спрямовані на вирішення актуальних проблем використання інформаційно-комунікаційних технологій в освіті.

У підсумковій конференції взяли участь представники 19 закладів вищої освіти: Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Української інженерно-педагогічної академії, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Бердянського державного педагогічного університету, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, ДВНЗ «Криворізький національний університет», Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Луцького національного технічного університету, Сумського державного університету, ДВНЗ «Криворізький державний педагогічний університет», Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Донецького національного університету імені Василя Стуса, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

Пленарне засідання підсумкової конференції відкрив ректор університету Солоненко А.М., який привітав учасників і побажав їм успішного захисту робіт.

Далі робота відбувалася за секціями:
1. Інформаційно-комунікаційні технології у загальній середній освіті.
2. Інформаційно-комунікаційні технології у професійній освіті.
3. Інформаційно-комунікаційні технології у закладах вищої освіти.

Суворе журі, до складу якого увійшли науковці з різних закладів вищої освіти, уважно вислухало кожного конкурсанта. Звичайно були і запитання: цікаві, важкі, несподівані, що свідчило про справжній інтерес до студентських здобутків. За результатами обговорення журі були визначені переможці Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті», які отримали дипломи на церемонії закриття підсумкової науково-практичної конференції. Подяки за сприяння студентам у підготовці якісних робіт отримали наукові керівники і ректори закладів вищої освіти.

Наприкінці конференції гості університету відвідали Національний історико-археологічний заповідник «Кам’яна Могила», а ввечері студенти взяли участь у турнірі з боулінгу у розважальному центрі «Шторм».

Зустріч колег – науковців з усієї України і студентів – майбутніх дослідників пройшла дуже цікаво, динамічно і успішно.

Кафедра інформатики і кібернетики вітає переможців і бажає їм успіхів у подальшій науковій роботі і нових здобутків!


Підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті»

На кафедрі інформатики і кібернетики факультету інформатики, математики та економіки завершується підготовка до підсумкової науково-практичної конференції Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті».

На конкурс представлено 57 наукових робіт студентів з 30 закладів вищої освіти різних регіонів України: Української інженерно-педагогічної академії (м. Харків), Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (м. Київ), Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» (м. Харків), Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (м. Тернопіль), Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди (м. Переяслав-Хмельницький), Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (м. Кременчук), Житомирського державного університету імені Івана Франка (м. Житомир), Криворізького державного педагогічного університету (м. Кривий Ріг), Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (м. Вінниця) й інших.

Автори досліджень вивчали актуальні проблеми використання інформаційно-комунікаційних технологій у закладах освіти і пропонували власні підходи до їх вирішення, які можуть бути впроваджені в освітню практику.

Галузева конкурсна комісія під керівництвом ректора університету Солоненка Анатолія Миколайовича, до складу якої увійшли провідні вчені закладів вищої освіти України, здійснила подвійне сліпе рецензування наукових робіт переможців І туру конкурсу, сформувала рейтинговий список учасників і визначила авторів найцікавіших і найоригінальніших досліджень, які будуть змагатися за призові місця на підсумковій науково-практичній конференції, яка відбудеться 5 квітня 2018 року.

На підсумкову конференцію запрошені представники 19 закладів вищої освіти, зі списком яких можна ознайомитись за адресою http://icte.mdpu.org.ua/spisok-zaproshenih/. Студенти презентуватимуть результати досліджень у номінаціях:

  1. Інформаційно-комунікаційні технології у загальній середній освіті.
  2. Інформаційно-комунікаційні технології у професійній освіті.
  3. Інформаційно-комунікаційні технології у закладах вищої освіти.

Кафедра інформатики і кібернетики очікує на гостей і сподівається на плідну роботу.


Запрошуємо до участі у Конкурсі!

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 10.10.2017 р. № 1364 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2017/2018 навчальному році» Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького затверджено базовим вищим навчальним закладом з проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті» (далі – Конкурс).

Запрошуємо студентів вищих навчальних закладів взяти участь у ІІ турі Конкурсу.

Перше інформаційне повідомлення (ЗАВАНТАЖИТИ)