У 2023/2024 навч. році Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького за підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» відновлює проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті» (далі – Конкурс).
Запрошуємо студентів закладів вищої освіти взяти участь у ІІ турі Конкурсу.
Проведення Конкурсу регулюється Положенням про Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей (наказ Міністерства освіти і науки України від 18.04.2017 р. № 605) (далі – Положення).
Студентські наукові роботи, представлені на Конкурс, мають бути спрямовані на вирішення проблем використання інформаційно-комунікаційних технологій в освіті, повинні містити елементи наукової новизни та практичної цінності з одного або декількох напрямів наукових досліджень, а саме:
- Інформаційно-комунікаційні технології у дошкільній і початковій освіті.
- Інформаційно-комунікаційні технології у загальній середній освіті.
- Інформаційно-комунікаційні технології у професійній освіті.
- Інформаційно-комунікаційні технології у закладах вищої освіти.
- Використання інформаційно-комунікаційних технологій у наукових дослідженнях.
У Конкурсі можуть брати участь студенти, які здобувають вищу освіту за освітнім ступенем бакалавра, магістра у закладах вищої освіти України та інших країн.
Заклад вищої освіти може подавати на Конкурс не більше трьох робіт. Одна наукова робота може мати не більше двох авторів за наявності у них спільних з теми наукової роботи матеріалів та одного наукового керівника. Якщо авторами наукової роботи є студенти з різних закладів вищої освіти, можуть бути два наукові керівники з різних закладів вищої освіти.
Роботи потрібно надіслати в електронному вигляді до 05 березня 2024 р. (за датою електронного листа) з обов’язковим зазначенням в темі «Конкурс» на e-mail conferinf@gmail.com.
До конкурсної комісії необхідно надати:
- Наукову роботу (опис розробки в електронному вигляді).
- Анотацію обсягом до 1500 символів та 5-10 ключовими словами. (зразок)
- Авторське програмне забезпечення, методичні розробки, засоби візуалізації тощо (за наявності) з активними посиланнями для завантаження та запуску, а також інструкцію з його встановлення і запуску (у випадку необхідності). Дозволяється подання демо-версій програмного забезпечення.
- Відомості про автора (авторів) та наукового керівника (керівників). (зразок)
- Копії патентів, авторських свідоцтв, наукових статей, вказаних у відомостях про автора (авторів) (за наявності).
- Згоду на обробку персональних даних. (зразок)
- Заяву про перевірку роботи на плагіат. (зразок)
- Рішення Вченої ради закладу вищої освіти про подання роботи на Конкурс (якщо перший тур не проводився).
Вимоги до оформлення наукових робіт:
- наукові роботи виконуються українською мовою;
- шрифт Times New Roman, кегль 14, міжрядковий інтервал 1.5, аркуш формату А4, поля: ліве – 30 мм, праве – 10 мм, верхнє і нижнє – по 20 мм;
- робота повинна мати титульну сторінку (на ній зазначаються тільки шифр та назва роботи), зміст, вступ, розділи, висновки, список використаних джерел та анотацію, у якій зазначено актуальність, мету, завдання, використану методику дослідження та загальну характеристику роботи;
- обсяг анотації має становити не більше 1500 символів;
- наукова робота обов’язково має містити посилання на джерела інформації у випадку використання ідей, тверджень, відомостей, отриманих іншими особами;
- у науковій роботі, а також в інших документах, що подаються на Конкурс, прізвища, ініціали автора (авторів) та наукового керівника, найменування закладу вищої освіти замінюються шифром (шифр – не більше двох слів);
- загальний обсяг роботи не повинен перевищувати 30 сторінок без урахування додатків та переліку літературних джерел;
- креслення та ілюстрації, що додаються до роботи, повинні бути скомпоновані на аркуші формату А3 або А4.
Усі представлені роботи підлягатимуть перевірці на плагіат та подвійному сліпому рецензуванню.
У випадку виявлення плагіату конкурсна робота далі розглядатися не буде.
На рецензування подаються наукові роботи, які відповідають наведеним вимогам.
Списки запрошених для участі у підсумковій науково-практичній конференції, рейтинговий список наукових робіт, поданих на ІІ тур Конкурсу, і рецензії на них, наукові роботи переможців будуть опубліковані на сайті ІІ туру конкурсу «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті» (http://icte.mdpu.org.ua/).
Підсумкова науково-практична конференція II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті» відбудеться 19.04.2024 р.
Контактна особа:
Чорна Альона Віталіївна, к.пед.н., доцент кафедри інформатики і кібернетики МДПУ імені Богдана Хмельницького, тел. (096)279 8686.